Контакти
rchr.sev@gmail.com
|

Річний звіт

У 2019 році ми продовжили комплексно опрацьовувати вже відомі раніше проблеми, які витікають з факту окупації Криму. Однак, незважаючи на тривалий характер конфлікту, цього року нам також вдалось пропрацювати ще декілька «сліпих» для міжнародного права зон. Численні порушення прав людини, які продовжують фіксуватись правозахисниками, сигналізують про те, що окупант не збирається змінювати своєї тактики, а отже, питання фіксування цих порушень та передання їх міжнародним органам залишається актуальним як для України, так і для міжнародної спільноти.

Правовий аналіз, вивчення відкритих джерел та фактів, викладених у медіа та судових реєстрах, проведення інтерв’ю з ВПО та кримчанами, що проживають на окупованих територіях, а також консультування з експертами-юристами, які працюють у темі, допомогли нам окреслити невідомі раніше проблеми, з якими стикаються кримчани. Водночас, поглиблене вивчення старих порушень допомогло показати ситуацію на півострові з іншого ракурсу та доповнити загальну картину окупації півострову.

Результати аналітичних досліджень RCHR були використані іншими громадськими організаціями, міжнародним та українськими державним органами.