loader image
Close
  • Про нас
  • Діяльність
    • Правозахист
    • Аналітика
    • Проєкти
    • Звіти
  • Ми у медіа
  • Новини та анонси
  • Контакти
  • Українська
  • Про нас
  • Діяльність
    • Правозахист
    • Аналітика
    • Проєкти
    • Звіти
  • Ми у медіа
  • Новини та анонси
  • Контакти
  • Українська

Телефон організації
095 849 1481
Whatsapp Telegram
  • Про нас
  • Діяльність
    • Правозахист
    • Аналітика
    • Проєкти
    • Звіти
  • Ми у медіа
  • Новини та анонси
  • Контакти
  • Українська

Телефон організації
095 849 1481
Whatsapp Telegram
Новини та анонси

Звернення правозахисників про необхідність терміново прийняти закон про воєнних злочинців

By contentrchr 

Правозахисні організації вже шостий рік поспіль займаються документуванням воєнних злочинів та злочинів проти людяності, які є наслідком окупації Криму та веденням Росією гібридної війни на Донбасі. Однією із суттєвих перешкод у встановленні справедливості у цих справах є застарілий Кримінальний кодекс України.

Існуюче законодавство не дає можливості органам національного розслідування та національній судовій системі кваліфікувати ці дії як міжнародні злочини, що не мають термінів давності, що є важливим в контексті поданих Україною міжнародних позовів проти Російської Федерації.

Чинний Кримінальний кодекс України не передбачає відповідальності за злочини проти людяності, а виписані в ньому склади воєнних злочинів не відповідають вимогам міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права. Ця триваюча ситуація призвела до того, що протягом кількох років пов’язані з наслідками збройної агресії кримінальні провадження замість статтями за міжнародні злочини були відкриті за іншими статтями (наприклад, вчинення теракту, розбій або згвалтування).

Вирішити цю проблему покликаний розроблений правозахисниками, науковцями та народними депутатами законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права” (р.н. 2689). Його ухвалення створює можливості для адекватного та ефективного кримінального переслідування у рамках правової системи України осіб, які вчинили так звані основні злочини за міжнародним правом.

Правозахисні організації вважають, що цей законопроект потребує невідкладного ухвалення парламентом для ефективної протидії безкарності у масових порушеннях прав людини, жертвами яких стали тисячі людей у розпочатій Росією гібридній війні.

З огляду на викладене, просимо учасників Погоджувальної ради 3 лютого 2020 року включити у порядок денний найближчої сесії Верховної Ради України проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права” (р.н. 2689).

Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод

ZMINA. Центр прав людини

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива”

Центр політико-правових реформ

Regional Center for Human Rights

Харківська правозахисна група (ХПГ)

Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ

Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»

Ukrainian Legal Advisory Group

Фото: Stijn Swinnen  (Unsplash)


Під час захоплення Криму Росія використовувала заборонені методи ведення війни
Previous Article
Ще один крок з «інтеграції»: які наслідки матиме указ Путіна для кримчан та що з цим робити?
Next Article

Україна

пл. Бессарабська, 5, офіс №13, Київ, 01024

Зв’язатися з нами

rchr.sev@gmail.com
095 849 1481

Facebook Twitter Youtube Instagram

Підтримати нас
Долучитися

Україна

пл. Бессарабська, 5, офіс №13, Київ, 01024

Зв’язатися з нами

rchr.sev@gmail.com
095 849 1481

Підтримати нас Долучитися
Facebook Twitter Youtube Instagram
Copyright 2019 by Avant
English
Español
한국어
繁體中文
Deutsch
Français
Vietnamese