Контакти
rchr.sev@gmail.com
|

Як боротись з порушеннями прав власності в Криму? Інтерв’ю Романа Мартиновського

Адвокат та провідний експерт Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський дав інтерв’ю програмі «Голос Криму».

Експерт зазначив, що наразі після кропіткого процесу відбору справ та збирання доказів, Регіональному центру прав людини зрештою вдалося ідентифікувати майже 4000 справ, в яких порушено право власності українських громадян.

В наявній ситуації необхідно боротись за свої права та використовувати для цього всі заходи. На сьогодні доступні різні інструменти захисту: звернення до національних та окупаційних судів, Прокуратури АР Крим та м.Севастополя, профільних Міністерств тощо.

«Наша порада полягає в тому, що в будь-якому разі проходити всі судові інстанції на території окупованого Криму – потрібно. Інакше особа обмежить себе в інших способах захисту»

На думку експерта, не слід забувати про можливості міжнародного захисту права власності. Дієвим механізмом залишається Європейський суд з прав людини.  А остання практика Міжнародного кримінального суду – зазначає Роман Мартиновський – свідчить про те, що він також може приймати рішення про матеріальне відшкодування жертвам.

Проте у міжнародних зверненнях багато тонкощів. Так, виникає багато питань, пов’язаних з громадянством.

«Позбавлення права власності іноземної особи без компенсації є однозначним порушенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в той час як таке саме позбавлення права «громадянина» (в даному випадку РФ-прим.ред.) не завжди може визнаватись порушенням Конвенції. Щоб уникнути помилок варто звертатись по допомогу організацій, що спеціалізуються на представництві інтересів в міжнародних органах»

-радить експерт.

В будь-якому разі активна позиція громадян щодо захисту своїх прав є надважливою. Вона стане корисною для законодавчих ініціатив, прискорить створення центру документування правопорушень, реєстру і як наслідок – консолідованої вимоги України до держави-окупанта.

«Вже зараз на законодавчому рівні треба думати про те, яким чином ми будемо діяти після деокупації. Тоді цей реєстр стане у нагоді.»

– зазначає Роман Мартиновський.

З повною версією інтерв’ю можна ознайомитись тут: