Контакти
rchr.sev@gmail.com
|

Вплив на українську ідентичність в Криму. Презентація результатів дослідження.

16 грудня 2021 року в приміщенні Представництва Президента України в Криму (Офіс Кримської платформи) відбулася презентація результатів дослідження щодо впливу на українську ідентичність на окупованому Кримському півострові.

Вказане дослідження було проведено ГО «Регіональний центр прав людини» за участі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, в рамках проекту «Improving the methodology for investigating war crimes against civil and political rights».

Метою дослідження було створення правового підґрунтя для притягнення до відповідальності осіб, винних у грубих порушеннях прав людини, зокрема права користуватися своєю культурою, мовою, права на свободу світогляду та віросповідання, наслідком яких є знищення української національної ідентичності та культурних цінностей на окупованому півострові.

В ході презентації ГО «РЦПЛ» разом із колегами представило опис основних інструментів, які використовує держава – окупант для здійснення негативного впливу на українську національну ідентичність в Криму, опис інституційного зв’язку між органами окупаційної влади в контексті вчинення злочинів проти об’єктів культурної спадщини та надало кваліфікацію  дій РФ у відповідності до міжнародного права.

В заході прийняли участь: Представництво Президента України в Криму, Офіс Генерального прокурора України, Прокуратура Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Ознайомитись із інформаційними матеріалами заходу можна за посиланням

Зустріч організовано в межах Ініціативи з розвитку
аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Думки та позиції викладені під час презентації є позицією автора та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).