Контакти
rchr.sev@gmail.com
|

Ратифікація Римського статуту МКС: крок до ефективного розслідування злочинів РФ в Україні

Починаючи з окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та частини Донецької та Луганської областей у 2014 році, Україна зіткнулась із безпрецедентними викликами та загрозами своєму суверенітетові. Нові загрози потребували нових рішень та вже тоді, 8 років тому, активували пошук механізмів притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності за міжнародні злочини, скоювані  ними на території України. Повномасштабне воєнне вторгнення Російської Федерації до України, яке відбулося 24 лютого 2022 року, остаточно підтвердило негайну необхідність ратифікації Римського статуту МКС та співпраці із Міжнародним кримінальним судом. 

Міжнародний кримінальний суд розслідує найтяжчі злочини в умовах війни : геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини, злочин агресії. Всі ці злочини на території суверенної України наразі скоює Російська Федерація. Наразі Міжнародний кримінальний суд є єдиною можливістю притягнути до реальної кримінальної відповідальності вище керівництво країни. Для нього не існує імунітетів, строків давності, не має значення, чи визнає винна особа його юрисдикцію, чи ні.

Регіональний центр прав людини (RCHR), Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр прав людини ZMINA, Асоціація правників України одностайно підтримують ратифікацію Римського статуту МКС та закликають Президента України підписати законопроект № 2689.

Завдяки ратифікації Україна отримає всі переваги держави-учасниці МКС, в тому числі розширені можливості участі у процесі розслідування, а також у ширшому розумінні – глибшої інтегрованості з органами Міжнародного кримінального суду. Ратифікація Римського статуту МКС також стане додатковим важелем дипломатичного і юридичного тиску на Російську Федерацію та, врешті решт, допоможе притягнути до відповідальності вище політичне керівництво Російської Федерації за всі злочини, скоєні на території України з 2013 року.

Підписання законопроекту сприятиме гармонізації українського законодавства з міжнародним правом, полегшення співпраці з Міжнародним кримінальним судом та іншими державами у сфері переслідування міжнародних злочинців. Законопроект унеможливлює звільнення від кримінальної відповідальності за злочин агресії, воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид та ліквідує строки давності за них.

Ми розпочинаємо інформаційну кампанію, яка має остаточно розвіяти всі сумніви та міфи довкола Римського статуту на переконати як керівництво держави, так і всіх громадян, в необхідності приєднання до повноправного членства в МКС. 

Вимагаємо ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду!

Вимагаємо справедливого покарання для винних у російсько-українській війні!

Інформаційна кампанія відкрита до приєднання, запрошуємо долучатись!


Українська Гельсінська спілка з прав людини
Центр прав людини ZMINA
Асоціація правників України
Регіональний центр прав людини (RCHR)