Контакти
rchr.sev@gmail.com
|

Пам’ятки Криму під загрозою. Експерти обговорили стан культурної спадщини на окупованому півострові.

Юристи Регіонального центру прав людини (РЦПЛ) Микола Кіккас та Дарина Підгорна виступили спікерами на конференції ′′Окупований Крим і археологічна спадщина”.

Захід пройшов 12 жовтня 2020 р. на базі Науково-дослідницького інституту українознавства МОН України.

Головною темою конференції стали проблемні питання, пов’язані зі знищенням та пошкодженням об’єктів культурної спадщини в Криму.

«Дозволи на будівництво в охоронних зонах археологічних пам’яток, видані окупаційною владою, створюють передумови для їх пошкодження або знищення внаслідок забудови. Це потенційно може становити склад злочину за Римським статутом МКС»

-сказав у своєму виступі Микола Кіккас, адвокат РЦПЛ.
Юристи РЦПЛ Микола Кіккас та Дарина Підгорна

Учасники наголосили на порушенні Російською Федерацією міжнародних правових норм, розглянули окремі факти руйнування історичних пам’яток, підняли проблеми юридичної кваліфікації та збору доказів на окупованій території, а також запропонували можливі способи протидії російській агресії в культурній сфері.

За результатами круглого столу планується прийняття резолюції, а матеріали обговорення та доповідей будуть опубліковані на інформаційних ресурсах «Голос Криму», «Голос Криму. Культура» та в газеті «Кримська світлиця».

Круглий стіл ′′Окупований Крим і археологічна спадщина” організовано Регіональним центром прав людини разом з ГО «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», ГО «Євромайдан-Крим», Науково-дослідним Інститутом українознавства Міністерства освіти і науки України, ГО «Таврійська гуманітарна платформа» та Інститутом археології Національної Академії наук України.