Контакти
rchr.sev@gmail.com
|

Новий формат фахових правових дискусій Crimean UpShot

6 жовтня відбулась перша зустріч із серії фахових правових дискусій Crimean UpShot, присвячена проблемам, що виникли внаслідок окупації Криму.

Crimean UpShot – це новий формат експертних дискусій з конкретного питання, що започаткований громадською організацією «Регіональний центр прав людини». Формат складається з кількох етапів та передбачає залучення експертів різних сфер – громадськості, науковців, чиновників. Результатом дискусії є формулювання ефективного рішення, пропозицій чи рекомендацій нової якості.

Центральною темою обговорення стала примусова паспортизація кримчан та її наслідки для мешканців півострова.

Учасники вивчили проблему та наявні факти, розглянули правову позицію, а також обговорили пропозиції, які були надані експертами RCHR для її подолання. В межах дискусії було порушено й інші питання, пов’язані з примусовою паспортизацією, зокрема проблема визнання документів, гуманітарна та культурна політика, призов та мілітаризація півострова.

«Важливо детально подивитись на проблему перед тим, як активно включатись у адвокаційні дії…  Дискусія, роздуми, аналітика мають передувати діям чи впливу на державні інституції чи на міжнародних партнерів», – підсумував модератор заходу Роман Романов.

Усі озвучені думки та питання були зафіксовані та будуть опрацьовані для подальшого вироблення рішення.

Захід організовано за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» в межах програми «Демократична практика».