Контакти
rchr.sev@gmail.com
|

“Крим під владою геростратів”. Фахове обговорення в “Будинку Митрополита”.

19 жовтня 2021 року о 19.00 годині в конференц-залі «Будинок Митрополита» національного заповідника «Софія Київська» (м. Київ, вул. Володимирська, 24) відбулось фахове обговорення дій окупаційної влади та потенційних ризиків руйнівної політики Російської Федерації щодо пам’яток культурної спадщини в Криму.

Серед запрошених спікерів виступили:

✓ Адам Рабіновіц – професор Відділення класичної археології Техаського університету (Остін, США)
✓ Джозеф Колеман Картер – почесний професор і директор Інституту класичної археології Техаського університету (Остін, США)
✓ Єлена Кльоніна – PhD, DSc, професор, директор Expedition Novae Centre Університету Адама Міцкевича
✓ Тимур Бобровський – канд. іст. наук, ст. наук. співробітник НЗ “Софія Київська”
✓ Владика Клімент – Митрополит Симферопольський і Кримський Православної церкви України та ін.

Значну частину обговорення було присвячено порушенням плану управління спадщиною світового значення ЮНЕСКО Херсонесом Таврійськимо та його хорою.

“Дослідження Херсонесу було надзвичайно важливою частиною нашого життя і наукової діяльності…Моє завдання сьогодні – зібрати максимум інформації і зрозуміти, в який спосіб ми зможемо налагодити постійну співпрацю, збудувати логістичні ланцюжки і використовувати отримані дані задля захисту інтересів України, на міжнародній арені в тому числі” –

каже заступниця Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Катерина Чуєва.

Згодом учасники перейшли до питання охорони та використання окупаційною владою Судацької фортеці та інших генуезьких пам’яток в Криму.

Під час обговорення представник Прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя Сергій Турчин доповів про кількість відкритих в цій сфері кримінальних проваджень, а радниця МЗС України Катерина Смаглій зазначила, що “Міністестерство уважно слідкує за ситуацією” та підтвердила готовність “адвокатувати питання, обговорені експертами, на міжнароднородному рівні”.

За результатами заходу прийнято резолюцію.

Подивитись трансляцію заходу можна за лінком.

Захід організовано ГО «Регіональний центр прав людини» та національний заповідник «Софія Київська» за участі ГО «Кримський центр ділового та культурного співробітництва», ГО «Рада зовнішньої політики «Українська Призма» та Крайової Ради Українців Криму.