
Прокуратурі м. Києва не вдалось засудити колишнього політв’язня Олександра Стешенка через справу майже чотирирічної давності.
Завдяки роботі адвоката Юрія Забари апеляційний суд м. Києва відхилив скаргу київської прокуратури та залишив попередній вирок без змін.
Справа стосувалась крадіжки, яку чотири роки тому скоїв Олександр. Чоловік розкаявся у скоєному, успішно відбув покарання в три роки “умовно”, яке тоді і вимагав прокурор.
Наразі ж правоохоронні органи просили змінити вирок на три роки позбавлення волі, мотивуючи це недостатнім вивченням матеріалів, що характеризують особу, у попередній інстанції.
Захист у свою чергу просив суд звернути увагу на факт виправлення Олександра як громадянина. Харків’янин не тільки відбув міру покарання без претензій від органів пробації, але і встав на облік до державної служби зайнятості, щоб знайти роботу.
“Мені вже запропонували роботу там, але також сказали, що поки суд не закінчиться – роботи не буде”
– говорить Олександр.
До речі, рішення Київського районного суду Харкова, яке було отримано у вересні цього року за заявою центру пробації, підтверджує, що пан Стешенко повністю відбув покарання. Таким чином, харків’янин міг двічі нести відповідальність за один злочин.
Чоловік також був офіційно визнаний Україною як політичний ув’язнений РФ. Під час перебування у колонії в Криму Олександр захворів на туберкульоз та гепатит С, тому тепер змушений регулярно відвідувати лікарню для отримання медичної допомоги. Тож у разі його повернення у колонію, його лікування залишилось би під великим питанням.
“Перед вами знаходиться людина, яка чесно відбула своє покарання та встала на шлях перевиховання… Незважаючи на ті випробування, що випали на її долю та на той факт, що під час перебування за гратами РФ вона була інфікована гепатитом С, повернувшись на територію України, ця людина не намагалась скоїти новий злочин, а намагається адаптуватись до життя в суспільстві”
– зазначив адвокат чоловіка Юрій Забара у залі суду.
Нагадаємо, що у квітні 2018 року Олександр Стешенко раптово зник після перетину КПВВ Чонгар. Через декілька місяців стало відомо, що окупаційна влада звинуватила його у екстремізмі та присудила йому два роки позбавлення волі. Чоловіка звільнили з російської тюрми достроково у серпні 2019 року. За час його перебування у Криму тут в Україні було призначено декілька слухань справи від 2016 року, на яких Олександр з об’єктивних причин не міг бути присутнім.
Мати, яка заявила про зникнення сина, так і не дочекалась його повернення. Наразі на утриманні харків’янина знаходяться літні дідусь та бабуся.
пл. Бессарабська, 5, офіс №13, Київ, 01024
пл. Бессарабська, 5, офіс №13, Київ, 01024