Контакти
rchr.sev@gmail.com
|

Колишнього політв’язня можуть знову запроторити за ґрати

Політв’язню Олександру Стешенку, якого звільнили з полону у Керчі лише у серпні цього року, знову загрожує ув’язнення. Цього разу вже у Києві.

Прокуратура м. Києва вирішила оскаржити рішення суду щодо харків’янина у справі 2016 року. Адвокат Олександра, Юрій Забара вважає, що для цього немає підстав.

Що сталось?

Ще у 2015 році Олександр скоїв крадіжку. Чоловік визнав свою провину і розкаявся у суді. Під час розгляду справи прокурор вимагав призначити Олександру міру покарання у три роки “умовно”, що врешті-решт і ухвалив суд. Проте вже через деякий час, правоохоронні органи докорінно змінили свою думку та вимагали інше покарання для нього: три роки позбавлення волі.

При цьому колишнього політв’язня належним чином не повідомили ані про розгляд апеляційної скарги, ані про дату слухання. Крім того, було призначено декілька слухань справи, на яких Олександр з об’єктивних причин не міг бути присутнім. У цей час харків’янина утримували окупаційні органи в Криму, де він був засуджений з мотивів “політичної незгоди з політикою Російської Федерації”.

Що далі?

Наразі, людина, яка потребує реабілітації після перебування у “російській” тюрмі та намагається реінтегруватись у суспільство, може знову потрапити за ґрати. Причиною є вчинок, за який фактично вона вже відбула покарання: чоловік одразу після ухвалення рішення встав на облік у службі пробації. Остання – не має до нього претензій.

22 жовтня у Київському апеляційному суді відбудеться слухання у справі пана Стешенка, де вирішиться його доля.

Фото: ТСН