Контакти
rchr.sev@gmail.com
|

Crimean Upshot #4. Насильницька зміна демографічного складу населення в Криму.

14 грудня 2021 року в приміщенні Представництва Президента України в Криму відбувся Crimean Upshot #4, присвячений темі насильницької зміни демографічного складу населення на території окупованого Криму. Цього разу захід мав на меті предметне обговорення такого інструменту як дискримінація, що проводиться для витіснення нелояльного населення з півострова.

На думку експертів Регіонального центру прав людини, ситуація, створена окупаційною владою в Криму, містить в собі прояви як прямої, так і непрямої дискримінації.

В першому випадку виділяються цільові групи, які стають жертвами переслідування та порушень прав людини, в другому – спостерігається однакове поводження з групами осіб та окремими їхніми членами, які знаходяться у суттєво різних обставинах, що не підлягають порівнянню –

зауважує одна з розробниць дослідження, юристка РЦПЛ Катерина Рашевська.

Як пряма, так і непряма дискримінація майже завжди мають на меті ущемлення прав і свобод представників групи за приналежність до неї. В решті отримується подвійний ефект: з’являються особи, що безпосередньо страждають від дискримінації, і ті, хто розуміє, що потенційно стане її жертвою найближчим часом. Така ситуація тільки сприяє укріпленню атмосфери страху на півострові і в решті змушує виїзжати з Криму навіть тих, хто ще не стикнувся з дискримінацією напряму.

Метою закритої зустрічі як раз і стало окреслення кола інструментів і можливих наслідків дискримінації з подальшим визначенням варіантів протидії зазначеним процесам.

Окрім експертів Регіонального центру прав людини, в заході прийняли участь представники Представництва Президента України в Криму, Міністерства закордонних справ України, Офісу Генеральної Прокуратури України, Прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, Інституту демографії та соціальних досліджень
імені М.В. Птухи та ін.

Виражаємо щиру вдячність Представницву Президента України в Криму за відкриті двері та гостинність, а також всім учасникам за жваву дискусію!

Детальніше ознайомитись із дослідженням російською , англійською

Crimean Upshot – це формат закритих фахових дискусій за участі спеціалістів (10-15 учасників) з різних професійних сфер. Обговорення відбувається у вільній формі за участі модератора і 3-4 основних спікерів та присвячується всебічному обговоренню обраної теми.
Заходи формат Crimean Upshot є закритими від медіа, що сприяє відкритому і глибокому обговоренню. Оприлюднення окремих тез, висловлених під час виступу, можливе тільки за прямого дозволу самого учасника.