Контакти
rchr.sev@gmail.com
|

Свобода пересування та вибору місця проживання

Після окупації Криму Російська Федерація поширила дію свого законодавства та юридичної практики на півострів і використовує його для обмеження і контролю усіх сфер життя населення. 

Свобода пересуванняЗастосовуючи правові механізми, Російська Федерація фактично видавлює кримських активістів з території півострова і забороняє їм в’їзд до Криму. Таке покарання за проукраїнську позицію є інструментом стримування. Найбільш відомими є приклади лідерів кримськотатарського руху М. Джемілєва і Р. Чубарова.

Суттєво обмежили і свободу пересування громадян України, які відмовилися отримати російське громадянство. Вони змушені отримувати дозвіл на проживання або залишатися в Криму тільки три місяці протягом півроку. Окрім цього міграційна служба Російської Федерації може позбавити будь-якого громадянина України або іншої держави доступу до півострову. Ці дії з боку окупанта призводять до витіснення кримського населення з території півострова.

Читати тематичний огляд «Крим без правил. Свобода пересування та свобода вибору місця проживання» на сайті precedent.crimea.ua (російською).
Наразі до публікації готується оновлена версія зазначеного огляду.

Більше аналітики на сайті
Crimean Precedent
На сайт Crimean Precedent