Контакти
rchr.sev@gmail.com
|

Релігійна окупація: утиски Української православної церкви Київського патріархату

Згідно зі статтею 15 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій цивільному духовенству гарантовані повага та захист, а також право на сприяння з боку держави-окупанта у здійсненні ними гуманітарних функцій.

Управління Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) в Криму діє з 1991 року.

Єдина відмінність УПЦ КП від Московського патріархату полягає у ставленні до української державності та оцінці дій Росії в ході збройного конфлікту.

Існування багатьох храмів УПЦ КП в Криму було припинено внаслідок окупації. Кримська єпархія КП є єдиною релігійною організацією, яка відмовилася пройти перереєстрацію відповідно до вимог законодавства РФ. Деякі з храмів у 2014 році були захоплені збройними формуваннями (наприклад, у м. Севастополі та с. Перевальному). Можливість користування цими храмами влада Російської Федерації ставить у залежність від реєстрації релігійної організації згідно до вимог російського законодавства та отримання дозволу від ФСБ. Храм у селі Перевальне був переданий Московському патріархату незабаром після захоплення.

Читати тематичний огляд «Крим без правил. Релігійна окупація: утиски Української православної церкви Київського патріархату» на сайті precedent.crimea.ua (російською).

Більше аналітики на сайті
Crimean Precedent
На сайт Crimean Precedent