Щорічна конференція ОБСЄ у Варшаві

З 23 вересня до 4 жовтня 2013 року у Варшаві відбуватиметься щорічна конференція ОБСЄ з питання людського виміру (OSCE HUMAN DIMENSION IMPLEMENTATION MEETING).

На цій конференції представниками урядів та активістами громадянського суспільства розглядатиметься питання дотримання державами зобов’язань, що були взяті ними в сфері демократії та прав людини.

Головними темами цьогорічної конференції є свобода релігії та переконань, свобода зібрань та об'єднань, а також демократичні вибори і спостереження за виборами – обмін передовим досвідом.

Особливу увагу буде привернуто до робочих засідань, які стосуватимуться питанням ролі національних правозахисних інституцій і ролі громадянського суспільства у справі захисту прав людини; освіти і просвітницької діяльності з питань прав людини; свободи вираження думок та незалежності засобів масової інформації.

У робочих сесіях, що заплановані на 25-27 вересня приймають участь виконавчий директор Регіонального центру прав людини – Андрій Андросов та відомий своєю правозахисною діяльністю адвокат Сергій Заєць, який співпрацює з нашою організацією.

Сьогодні А.Андросов та С.Заєць виступили на зібранні, на якому були присутніми представники урядів 58 країн, засобів масової інформації та неурядових правозахисних організацій – всього близько 300 осіб. Виступ А.Андросова стосувався освітніх програм щодо захисту прав людини для юристів. С. Заєць доповідав стосовно нових викликів у сфері забезпечення свободи слова в Україні та їх подолання.

Наступні два дня роботи представники РЦПЛ планують прийняти участь у сесіях, які стосуються діяльності асоціацій та об’єднань, що розташовані в регіоні дії ОБСЄ (26.09.13), впровадження практики Європейського суду з прав людини на Південному Кавказі, спостереження за дотриманням права на мірне зібрання в Російській Федерації, Україні та Білорусі (27.09.13).

Під час перебування у Варшаві представники української делегації також приймуть участь у неофіційній зустрічі з Азербайджанською делегацією та відвідають Польський Гельсінський Фонд з прав людини.

Back to top