Виконавчий директор РЦПЛ прийняв участь у сесії з прав людини в Страсбурзі


17-18 вересня 2013 року в Страсбурзі відбулася сесія з прав людини для українських юристів та адвокатів, яка була організована Європейським Судом з прав людини.

На даній сесії були присутніми виконавчий директор Регіонального центру прав людини Андрій Андросов та представники партнерських правозахисних організацій адвокати Віталій Місяць та Андрій Кадочников від Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга» та Вінницької обласної громадської правозахисної організації «Опора Вінниччини» відповідно.

В рамках цього заходу відбулись зустрічі українських правозахисників з керівником кабінету Голови Європейського суд Патріком Тітіуном (Patrick Titiun), представником Головного Директорату прав людини Йоханом Фрестедтом (Johan Friestedt), суддею Європейського суду з прав людини від України Ганною Юдківською та юристами Суду Тарасом Вавринчуком та Дмитром Третьяковим.

Також, українські юристи були присутніми на відкритих слуханнях Великою Палатою Європейського суду справи "Свінаренко та Сляднєв проти Російської Федерації". Зазначена справа була розглянута Комітетом з семи суддів у 2012 році, тоді всі судді одноголосно задовольнили заяву позивачів та визнали порушення прав заявників за статтею 3 та параграфом 1 статті 6 Конвенції з боку Російської Федерації. Проте, уряд Росії оскаржив це рішення до Великої Палати посилаючись на те, що кількома місцями раніше за аналогічних обставин Судом було прийнято протилежне рішення у справі щодо України (справа «Титаренко проти України», заява № 31720/02, рішення від 20 вересня 2012 року). Наразі Велика Палата за закритими дверима має прийняти рішення, яке може стати знаковим, та остаточно визначити принципову позицію Суду у цьому питанні.

 

 

 

 

Back to top