Велика Палата провела слухання по справі "Дубська та Крейзова проти Чеської Республіки"

Сьогодні 10 вересня о 9:00 відбулося слухання по справі "Дубська та Крейзова проти Чеської Республіки" (Dubská and Krejzová v. Czech Republic, заяви № 28859/11 та 28473/12).

Дана справа пов’язана з неможливістю відповідно до чеського законодавства народжувати вдома за присутності помічника акушера, в чому заявники вбачають порушення статті 8 Конвенції. 

У 2010 році пані Дубська, вагітна своєю другою дитиною, вирішила народжувати вдома, тому що у 2007 році, народжуючи першу дитину в лікарні, вона була вимушена зазнавати різноманітних медичних втручань проти своєї волі та була змушена залишатися в лікарні довше ніж бажала. За її запитами вона була проінформована, що чеське законодавство не передбачає страховки для покриття витрат пов’язаних з народженням вдома, а також, що акушер має право надавати допомогу при родах лише за умови наявності приміщення, технічно оснащеного відповідно до закону. Пані Дубська все ж народила свою другу дитину вдома у травні 2011 року. У лютому 2012 Конституційний суд Чеської Республіки відхилив її скаргу щодо незаконності позбавлення можливості народжувати вдома за допомогою медичного працівника.

Пані Крейзова народила перших двох дітей вдома, у 2008 та 2010 роках відповідно, за допомогою акушера, що не отримував на це жодного дозволу від держави. На час подання заяви вона була вагітна третьою дитиною, але на цей час вже не могла знайти акушера, бо відповідно до нового законодавства, що вступило в силу 1 квітня 2012 року, за надання медичних послуг без дозволу влади, на акушера накладається великий штраф.

Обидві заявниці скаржилися, що неможливість народжувати вдома за допомогою медичного працівника становить порушення статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції. 

 

Пряма трансляція слухання розміщена на сайті Суду - www.echr.coe.int.  

Після слухання справи, Суд перейшов до обговорення за закритими дверима. Як тільки рішення по справі буде прийняте, та стане доступним, ми розмістимо відповідну інформацію на нашому сайті.

Back to top