Сьогодні 60-та річниця набуття чинності Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод

 

03 вересня 2013 року вся європейська спільнота відмічає 60-ту річницю набуття чинності Європейською Конвенцією з прав людини.

Саме цього дня у 1953 році, після того як Великим Герцогством Люксембург було здано на зберігання десяту ратифікаційну грамоту, Конвенція, яку було підписано у Римі 01 листопада 1950 року, набула чинності відповідно до положень її 66-ої статті .

У своїй вітальній промові з нагоди цієї події Голова Європейського суду пан Дін Шпільманн зазначив, що держави, що створювали Конвенцію, вірили у те, що вона «сформує основу демократичної Європи, організації миру та свободи. Вони вважали за честь для Люксембургу зробити можливим набуття чинності тим, що вони описували як «найкращу Європейську угоду, прийняту до наших часів». Шістдесят років ми прагнемо з дня у день продовжувати курс, який вони окреслили для нас». Прецедентне право Суду перетворює Конвенцію у динамічний та міцний інструмент для боротьби з новими проблемами правового суспільства та посилення верховенства права і демократії в Європі.

З моменту набуття чинності Конвенцією, її положення і рішення Європейського суду привели до значних позитивних змін в законодавстві Високих Договірних Сторін, спрямованих на захист прав людини.

З розвитком суспільства Конвенція перетворюється у все більш гнучкий механізм захисту прав людини, сфера її дії охоплює все більші прояви суспільного життя.

Ратифікувавши Конвенцію 17 липня 1997 року Україна виявила своє щире бажання приєднатись до спільних цінностей держав Європи та визначила для себе пріоритетним напрямком розвитку повагу людської гідності та захист прав людини.

Регіональний центр прав людини приєднується до вітань, які лунають цього дня, та зі свого боку бажає українському суспільству подальшого розвитку і успіхів у сфері захисту прав людини. Нам не хочеться сьогодні говорити про проблеми, які існують у цій сфері, але ми обов’язково будемо повертатись до них у наших наступних публікаціях.

 

Back to top