Члени правління ГО «Регіональний центр прав людини» взяли участь у роботі круглого столу з питань якості безоплатної правової допомоги

23 липня 2013 року в Києві у отелі «Radisson Blu» відбувся національний круглий стіл «Забезпечення якості правової допомоги у кримінальних справах». Захід відбувся за програмою «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» спільно з Українською фундацією правової допомоги й Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Міністерства юстиції, Координаційного центру з надання правової допомоги та Національної асоціації адвокатів України.

Учасниками засідання були представники Міністерства юстиції, Міжнародного фонду «Відродження», Української Гельсінської спілки з прав людини, Української фундації правової допомоги, НАА України, Координаційного центру з надання правової допомоги, центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокати-оцінювачі та адвокати, які приймали участь у пілотному оцінюванні якості Безоплатної правової допомоги у кримінальних справах. Також у заході активну участь приймали іноземні експерти, зокрема, Роджер Сміт, голова організації «JUSTICE», Великобританія та Надя Хріптієвскі, адвокат з Молдови, відома як спеціаліст у питаннях стандартів якості правової допомоги.

Захід підтвердив зацікавленість всіх сторін процесу надання безоплатної правової допомоги у необхідності розробки єдиних стандартів якості та критеріїв оцінювання якості БПД.

В процесі обговорення перший заступник міністра юстиції Інна Ємельянова внесла пропозицію, щоб стандарти якості надання безоплатної правової допомоги, які відповідно до Закону має затвердити своїм наказом Міністерство юстиції, попередньо були погоджені з Радою адвокатів України.

Оцінюючи результати національного круглого столу, його учасники – члени нашої Організації Р. Мартиновський та І. Ткач висловили спільну думку, що дискусія, яка розпочалась під час його проведення повинна продовжитись у регіонах, з тим, щоб всі адвокати висловили свої думки стосовно майбутніх стандартів якості та критеріїв оцінювання якості безоплатної правової допомоги, оскільки стандарти для адвокатів мають розробляти самі адвокати, а не чиновники та науковці.

 

Back to top