Європейський суд застосував Правило 39 Регламенту Суду "Тимчасові заходи"

Європейский суд

19 червня 2015 року, Європейський суд з прав людини застосував правило 39 Регламенту Суду і повідомив Уряд України про те, що він має терміново забезпечити громадянину П., який утримується в місцях попереднього ув’язнення, проведення медичного огляду спеціалізованим лікарем в умовах медичного закладу. Уряду вказано також на  необхідність негайного забезпечення  всіма можливими засобами лікування гр-на П,, яке є необхідним для захисту його здоров'я в цій ситуації. Про вжиті заходи Уряд України має повідомити Суд у встановлений строк.

Регіональний центр прав людини почав займатися цією справою з червня 2015 року, після звернення родичів громадянина П., які повідомили про те, що адміністрація місця попереднього ув’язнення та суд, який розглядає справу, не реагують належним чином на його заяви про наявне в нього важке захворювання та погіршення стану здоров’я. 16 червня 2015 року адвокатами центру було подано клопотання про вжиття тимчасових заходів згідно з Правилом 39 Регламенту Суду.

Станом  на 06 липня 2015 року стало відомо, що Уряд України вжив ряд заходів, спрямованих на виконання вимог Європейського суду.

Додатково Судом було прийнято рішення про розгляд цієї справи в пріоритетному порядку, як це передбачено Правилом 41 Регламенту.

Регіональним центром прав людини справу визнано такою, що має стратегічний характер, отже вона буде підтримуватись адвокатами центру на всіх етапах провадження в Суді.

 

Back to top