МН17 – рейс у вічність. Історія одинадцята.

28-річний Ліам Суїні та 63-річний Джон Алдер – фани футбольні клубу англійської Прем’єр-ліги Newcastle United. Вони летіли на матч улюбленої команди до Нової Зеландії. Ліам та Джон були громадянами Сполученого Королівства.

   

Джон Алдер працював у British Telecom.

Він був величезним шанувальником Newcastle United протягом чотирьох десятиліть, і зібрав велику колекцію програм матчів улюбленої команди.

В дитинстві Джон дуже любив плавання і активно займався ним до 16 років, після чого лікарі заборонили йому заняття спортом через проблеми зі здоров’ям. Після цього хлопець став активно цікавитись футболом та вболівати за Newcastle United.

Джойс, сестра Джона, говорить, що брат був «вкрай сором’язливим, та тихим». Футбол, робота, мати та сестра, а також улюблений сад біля будинку, в якому його часто бачили сусіди – це все чим він жив останні десятиліття.

На футбольні матчі Джон завжди приходив однаково одягненим – чорний костюм та біла сорочка, за що серед фанів отримав прізвисько «The Undertaker» («Трунар»).

Відданий своїй команді вболівальник, з 1973 року він пропустив лише один матч Newcastle United (через хворобу матері), та їздив на всі виїзні матчі команди, хай би то була Америка, Таїланд чи Нова Зеландія.

«Я думаю, що традиція ходити на ігри в костюмі виникла ще з шкільних років, коли  Джон бігав на матчі у своїй шкільній формі», розповідає Джойс. «Чорний піджак, біла сорочка і темні брюки. Він дуже не любив шопінги, і це було те, що в чому йому було зручно».

Коли вісім років тому померла їх мама, Джон, кожного понеділка телефонував сестрі. Це також стало традицією.  На день народження Джойс – 10 липня Джон сказав їй, що він збирається до Нової Зеландії на товариський матч Newcastle United, а потім до Німеччини, де мала бути наступна гра.

Ліам Суїні, ніжний гігант, з усмішкою, яка ніколи не сходила з його обличчя.

Ліам був великим шанувальником книги, від дуже любив читати. Все його життя оберталось навколо двох пристрастей: футбол та книжки. Так само як і Джон, він не пропускав жодної гри своєї команди.

На знак його відданості команді, під час церемонії прощання на його труні було розміщено шарф і футболку команди Newcastle United, а меморіал на його могилі був зведений в чорному та білому кольорах – кольорах футбольного клубу.

«Те, що сталося це акт тероризму і винна у ньому Росія», -  каже Баррі Суїні та вказує пальцем на Володимира Путіна, говорячи цю фразу. Саме його він звинувачує у вбивстві сина. Але його турбує й інше питання: «Чому не було змінено маршрут польоту, чому літак летів так близько до небезпечної зони де йде війна?».

Мати Ліама, яка страждає від смертельної хвороби легенів, згадує, що незадовго до трагедії вони були на похороні одного з друзів сім’ї і прийшли звідти, сподіваючись, що найближчим часом їм не доведеться пережити щось подібне.

Про загибель сина батьки дізналися від знайомих, які подивились новини. Після повідомлення про загибель Ліама, його батькам телефонувало багато невідомих людей, з тим, аби підтримати їх та розповісти яким чудовим хлопцем залишився Ліам в їх серцях.

Ліам мріяв найближчим часом знову стати дядьком – його сестра Лі мала народити дитину. Вона розповідає, що їх сім’я дуже зблизилась із сім’ями інших загиблих у катастрофі. Всіх їх об’єдную те, що вони втратили своїх рідних внаслідок цього жахливого теракту.

Батько все ще сподівається, що це страшний сон, і що Ліам раптом розбудить його і попросить грошей, щоб купити квиток на наступний матч Newcastle United…

Згадуючи загиблих, менеджер Newcastle United Алан Пардью говорить: «Я та всі гравці глибоко вражені і засмучені цією страшною новиною. Ми всі знали, як пристрасно Джон і Ліам підтримували команду і клуб… Їх подорож до далекої Нової Зеландії, до якої вони відправились на товариський матч команди, є свідченням їх відданості Newcastle United. Наші серця з їх сім'ями і друзями».

Працівники клубу вірять, що клуб буде пам’ятати своїх відданих вболівальників, бо вони заслуговують на шану через свою любов та відданість футболу і Newcastle United.

 

Back to top