МН17 – рейс у вічність. Історія десята.

Ітаман Авнон, 27 років. Нідерланди, Ізраїль. Вижив у війні в Ізраїлі аби померти через бойові дії в Україні. За кілька годин перед відльотом Ітаман разом зі своєю родиною молився за мир.

Ітаман народився в Нідерландах, навчався на другому курсі в Австралії в університеті Swinburne на факультеті бізнесу та підприємництва. Він був християнином-євангелістом. Його мати Жаннет - голландка, а батько Дон ізраїльтянин. Дон Авнон переїхав до Нідерландів в 1970х роках, але й після переїзду виховував дітей в любові до Ізраїлю. Віра була важливою частиною в житті Ітамана.

Батько й старший брат Ітамана Джонатан служили в ізраїльській армії. «Я ніколи не думала, що Ітаман піде в армію» - каже його мати. – «Але він хотів бути схожим на брата». Так Ітаман став десантником, як і його брат, з гордістю носив червоний берет, брав участь в операції «Литий свинець» (операція в секторі Газа в кінці 2008 та на початку 2009 років).

Родина Ітамана -  мати, батько, брат та сестра Рут - мешкає в місті Ньювегейн в Нідерландах. Саме звідси, з весілля любої сестри він повертався до Австралії. Рут дізналася про смерть брата з новин по радіо. «Я одразу зрозуміла, що мова йде про літак брата. Я відчула ніби весь світ навколо мене валиться» - згадує Рут.


«Кажуть життя коротке. Це правда. Сьогодні 17.07.2014 наш син Ітаман розбився в літаку Malaysia Airlines, підчас польоту з Амстердаму до Австралії. Йому було 27 років. Я радий, що він виріс на Біблії» - написав на своїй сторінці в Facebook батько Ітамана.

Дон Авнон згадує, що після трагедії донька довго не могла заспокоїтися і постійно казала, що краще б вона не виходила заміж, адже якби не весілля, її брат був би живий.

Родина грала велике значення в житті Ітамана. В його квартирі батьки знайшли свою фотографію на видному місці. «Він завжди був в наших думках. Це добре знати, що й він нас не забував» - розчулився батько.

На церемонії прощання організатори поставили прапора усіх країн, що втратили своїх громадян в цій жахливій авіакатастрофі, в тому числі й прапор Ізраїлю. Батько впевнений, що Ітаман був би задоволений цим, адже прапор рідної країни був дуже важливим для хлопця.

Родина й досі не може навчитись спокійно дивитися на фотографії Ітамана. «Ми не в силах  повернути час, але я пам’ятаю усі обійми сина, його поцілунки та запах» - пише батько на своїй сторінці в соціальній мережі.

Нідерланди втратили 194 громадянина на борту рейсу MH17. Вперше за останнє сторіччя уряд країни оголосив національний день жалоби. Почуття горя цілої нації допомагало триматися батькам Ітамана. «Це притуплює біль, так само як і сильна промова нашого міністра закордонних справ» - каже його мати.

Ітаман Авнон був веселим, жартівливим хлопцем і багатьом здавалось, що він був безтурботним. Але попри все, він любив мир, тому що він і його родина дуже добре знали ціну війні.

Для молодого хлопця вона  виявилась найвищою.

Back to top