МН17 – рейс у вічність. Історія третя.

Альберт та Мері Різк. Вони не планували бути на цьому літаку.

Їм було близько 50 років. В пари залишилося двоє дітей: син – Джеймс (21 рік) та донька – Ванесса (22 роки).

Альберт був агентом з нерухомості, а також членом ради міського футбольного клубу, в якому грав його син. Джеймс працював разом із батьком. Мері працювала волонтером у їдальні клубу. Президент футбольного клубу Філ Літгоу: «Вони були надзвичайно милими людьми. Я ніколи не чув про них жодного поганого слова. Вони відносилися до нас, як до своєї родини. Вони були дуже веселими людьми.»

Подружжя місяць відпочивало в Європі. Ввечері перед відльотом вони дзвонили сину та говорили, що пересадка, яка мала тривати дев’ять годин, видається їм  надто довгою і вони хочуть поміняти свої квитки на інший рейс. На жаль, їм не вдалося цього зробити.

Друзі пари, з якими вони відпочивали, мали квитки на інший рейс, навпаки думали над тим аби змінити їх та летіти разом із подружжям Різк. На щастя, вони цього не зробили.

Альберт та Мері Різк були першими з числа загиблих пасажирів Боїнгу, кого вдалося впізнати.

Про загибель батьків син дізнався рано вранці. Його друг не зміг прямо сказати про трагедію, отож, порадив йому подивитися новини. Урядове повідомлення підтвердило, що батьки Джеймса знаходилися на борту збитого літака.

Члени футбольного клубу перед початком першої гри після трагедії вшанували загиблих хвилиною мовчання та відіграли матч із траурними чорними пов’язками на руках на знак пам’яті по загиблим.

Австралійці Ірен та Джордж Берроуз – дідусь та бабуся Мері Різк. Їм авіакомпанія Malaysia Airlines вдруге принесла горе в родину. У березні 2014 року їх син та невістка – дядько та тітка Мері - летіли на свято рейсом MH370, який безслідно зник над Індійським океаном. 115 днів по тому їх онука з чоловіком опинилась на борту рейсу MH17.

 

Рідні не можуть зрозуміти, як так могло трапитися, що вони двічі втратили близьких їм людей на літаках однієї й тієї ж авіакомпанії протягом кількох місяців. «Це просто неможливо… нас неначе розриває з середини» - твердять вони…

Не дивлячись на такий трагічний сплив обставин Грег Берроуз – дядько загиблої Мері Різк - не звинувачує авіакомпанію у втраті близьких: «Ніхто не міг уявити собі, що літак зіб’ють. Компанія не винна. Вони нічого не могли вдіяти».

Йому вторить син подружжя Джеймс: «Не можна звинувачувати будь-кого, за винятком осіб, які це зробили».

 

Back to top