МН17 – рейс у вічність. Історія друга.

Йозеф Марі Альберт «Йоп» Ланге, 59 років, Жаклін ван Тонгерен, 64 роки, Нідерланди.

Доктор Йозеф Ланге та його дружина, Жаклін ван Тонгерен, залишились разом на вічно – вони були у збитому Боїнгу. В них залишилося п’ятеро дітей син – Макс, та чотири доньки – Анна, Марія, Марфа та Оттла. 

Доктор Ланге летів у Мельбурн для участі у 20-ій Міжнародній конференції з питань ВІЛ/СНІД.

Вчений світового масштабу, професор Амстердамського університету, він більше 30 років займався дослідженнями ВІЛ. Світовій спільноті він відомий як один з творців протоколу антиретровірусної терапії, завдяки якій сьогодні живуть мільйони ВІЛ-інфікованих. Протягом 2002-2004 років Йоп Ланге очолював Міжнародне товариство боротьбі зі СНІДом.

Ольга Руднєва, директор фонду «АНТИСНІД», учасниця 20-ої Міжнародної конференції з питань ВІЛ/СНІД у Мельбурні:

«Презентуя один из наших проектов в 2008 году, мы использовали метафору разбившегося Боинга. Говорили о том, что каждый месяц в Украине погибает от СПИДа около 300 человек - это Боинг, заполненный людьми. Если разбивается самолет, об этом говорят все СМИ. Люди, умирающие каждый день от СПИДа, менее заметны. Они просто уходят.

Сегодня метафора самолета особенно жива: каждый день в необъявленной войне на улицах Украины умирают люди, и мы уже привыкли к таким новостям. Самолет, на котором не было ни одного украинца. Самолет, на борту которого были люди разных национальностей, далеких от нашего конфликта, заставил нас осознать, что сегодня в этой необъявленной войне каждый день погибают десятки наших соотечественников, и что нет тех, кого это не касается…»                  Джерело http://hubs.ua/

Колеги доктора Ланге запам’ятали його як гарного друга, видатного вченого, доброго наставника. Він був прихильним до своїх пацієнтів. Навіть після багатьох років праці в нього завжди з’являлися сльози на очах, коли він думав про «усіх людей, які більше тут не з’являться».

Йоп познайомився зі своєю дружиною на роботі. Жаклін стала його опорою в роботі та в житті.

Вона була надзвичайною жінкою: теплою, дружелюбною. В неї був гострий розум та добре почуття гумору. Однією з головних її чеснот була безкорисна турбота про пацієнтів. За словами колег вона могла зсувати гори, але робила це з шармом.

Вони були надзвичайною парою, але головне – люблячими батьками.

Один з колег Йопа згадував, що він дуже часто розповідав про своїх дітей. «Одного разу я спитав його навіщо він так багато працює. Він відповів: Ви не маєте уявлення, скільки коштує взути усіх моїх дочок.» 

 

Back to top