Судді та адвокати навчаються разом

11-12 грудня 2014 року у конгрес-готелі «Пуща» відбувся тренінг для тренерів за темою «Застосування суддями та адвокатами Європейської конвенції про захист прав людини в судових справах на національному рівні». Участь у тренінгу прийняли судді та адвокати з різних регіонів України, які пройшли попередній конкурсний відбір.

Тренінг було організовано та проведено ГО «РЦПЛ» у співпраці із Українською Гельсінською спілкою з прав людини в рамках реалізації проекту Ради Європи «Впровадження спільного навчального курсу для суддів та адвокатів з питань застосування Європейської конвенції про захист прав людини в судових справах на національному рівні», в партнерстві з Національною школою суддів України та Національною асоціацією адвокатів України.

В якості міжнародних експертів до участі у тренінгу було запрошено суддю Апеляційного суду Arnhem‐Leeuwarden (Нідерланди) Рута A. ван дер Пола та кандидата юридичних наук, доцента Європейського гуманітарного університету (Вільнюс, Литва), докторанта Центрально-Європейського університету (Будапешт, Угорщина) Максима Тимофеєва. Національними експертами та модераторами тренінгу були Ганна Шендрікова – суддя Бузького районного суду Львівської області, викладач Національної школи суддів, Сергій Буров – голова правління освітнього Дому прав людини, координатор Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» (м. Чернігів), Олександр Войтенко – експерт цієї ж програми, Сергій Заєць та Роман Мартиновський – національні експерти проекту Ради Європи.

Проведенню тренінгу для тренерів у Пущі-Водиці передували одноденні тренінги для суддів і адвокатів у Дніпропетровську та Харкові.

У відгуках по закінченні тренінгу і судді, і адвокати висловились за продовження спільних навчальних заходів саме для такої цільової аудиторії та особливо наголосили на необхідності формування у них однакового розуміння і застосування прецедентної практики ЄСПЛ.

Завершиться робота над проектом спільного навчання суддів та адвокатів, який фінансується Радою Європи та Шведським агентством з міжнародного розвитку SIDA, розробкою та виданням Методичних рекомендацій для проведення подібних навчальних заходів.

 

Back to top