Відбувся анонсований ГО «РЦПЛ» круглий стіл, присвячений обговоренню специфічних аспектів міжнародного досвіду в сфері забезпечення прав людини

17 грудня 2014 року в конференц-залі готелю «Русь» відбувся круглий стіл «Забезпечення прав людини на спірних територіях. Міжнародний досвід: від теорії до практики». Захід було організовано ГО «Регіональний центр прав людини» у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та за партнерської підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

В якості експертів в роботі круглого столу прийняли участь Яель Ронен (Ізраїль) - професор права Академічного коледжу Шаарей Мішпат та Єврейського Університету Єрусалиму; Марина Салуквадзе (Грузія) - начальник відділу з питань Автономної Республіки Абхазія та колишньої Південно-Осетинської автономної області Міністерства примирення і громадянського рівноправ’я; Іон Маноле (Молдова) – виконавчий директор Асоціації «PROMO-LEX», експерт Міжнародної федерації за права людини (FIDH).

Метою заходу було обговорення міжнародного досвіду в сфері забезпечення захисту прав осіб на окупованих/анексованих та невизнаних територіях, та практичних аспектів можливості його застосування з точки зору забезпечення прав людини на території Криму.

До заходу активно залучились представники державних органів: Верховної Ради, Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Ради національної безпеки, Міністерства соціальної політики, Державної прикордонної служби та ряду міжнародних організацій, які знаходяться в Україні.

Протягом чотирьох сесій було обговорено питання функціонування державних інститутів, проблеми ВПО, громадянства, свободи пересування, економічні питання, які стосуються евакуації бізнесу, приватних підприємців, податків, права власності, проблеми спадкування, проблеми здійснення правосуддя, виконання судових рішень, виконання рішень Європейського суду з прав людини на території Криму.

Учасники круглого столу висловили сподівання на продовження співпраці органів влади з представниками громадянського суспільства для досягнення спільної мети – забезпечення прав людини незалежно від її статусу та статусу території, на якій вона проживає.

  

  

 

Back to top