Регіональний центр прав людини звертається до Верховної Ради України із закликом розглянути на позачерговому засіданні 20 жовтня законопроект «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні» (№4490а-1)

Шановні народні депутати, зволікати із прийняттям цього закону не можна! Більше 400 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців з Криму та з зони АТО і щонайменше стільки ж незареєстрованих – це майже кожен 50-тий українець, який втратив дах над головою, роботу і впевненість у завтрашньому дні.

Підтримати в них довіру до влади зараз так само важливо, як і виконати обов’язки перед європейським співтовариством щодо здійснення реформ.

Про важливість вирішення цієї проблеми свідчить той факт, що Рада Європи також вважає за необхідне забезпечити невідкладний розгляд цього законопроекту, який вона розглядає як пріоритетний в області захисту прав людини в Україні.

Директорат з прав людини Ради Європи оприлюднив свій висновок, який в цілому є позитивним стосовно основних положень законопроекту. На думку Ради Європи його прийняття створить необхідну основу для вирішення проблем ВПО та сприятиме захисту їх прав і свобод.

Як правозахисна організація, яка опікується проблемами ВПО, просимо Верховну Раду включити до порядку денного позачергового засідання 20 жовтня 2014 року розгляд зазначеного законопроекту, який визнаний Президентом України як невідкладний.

Back to top