Страсбург на власні очі представників громадянського суспільства

В період з 30 вересня по 02 жовтня делегація представників громадянського суспільства України відвідала Раду Європи у Страсбурзі.

В ході візиту делегація мала більше 15 зустрічей, серед яких зустрічі із з Генеральним Секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, Комісаром Ради Європи з прав людини Нілом Муйжнієксом, членами ПАСЄ Маріеттою Пурбе-Лундін (Швеція) та Майліс Репс (Естонія), представником Секретаріату Міжнародної консультативної групи з України Ольгою Дмитренко, головою Дирекції з політичного консультування Олександром Гесселлєм.

Крім того, представники неурядових організацій відвідали засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи 30 вересня та 01 жовтня, на яких обговорювалось, зокрема, становище біженців і внутрішньо переміщених осіб в Україні, питання протидії проявам неонацизму, грузинське питання та криза в Україні.

Під час зустрічей член ГО «РЦПЛ», адвокат Роман Мартиновський мав нагоду підняти для обговорення питання, які виникли в ході реалізації проекту з надання безоплатної правової допомоги кримчанам. Зокрема, обговорювалось питання спрощення реєстрації  тимчасово переміщених осіб з Криму та зони конфлікту на сході України, питання забезпечення переселенцям-безробітним належного рівня допомоги по безробіттю,  уникнення дискримінаційних підходів у законодавстві, яке стосується вимушених переселенців,  забезпечення свободи пересування, захисту власності кримчан, питання розвитку громадянського суспільства в Україні та інші питання.

Члени делегації моли нагоду на власні очі побачити хто  і яким чином представляє інтереси України у Парламентській асамблеї, та чого варті окремі політики, які використовують високу трибуну Асамблеї з метою введення в оману європейської спільноти щодо подій в Україні.

Як відомо, за результатами обговорень, 02 жовтня 2014 року ПАСЄ прийняла резолюцію, якою засудила дії Росії на сході України та в Криму, зобов’язала її вивести війська з Донецької та Луганської областей і повернути Крим Україні.

На думку членів делегації, такі візити є надзвичайно корисними як для Ради Європи, яка має змогу отримати об’єктивну інформацію про процеси, що відбуваються в Україні, так і для представників громадянського суспільства, які отримують нові можливості для висловлювання власної оцінки подій та впливу на формування Радою Європи підходів до спільного вирішення проблем України. 

Back to top