Справі Сіренко проти України надано пріоритет

01 лютого 2014 року Голова Секції Європейського суду з прав людини прийняв рішення про розгляд заяви Ігоря Сіренко (заява № 9078/14) у пріоритетному порядку відповідно до правила 41 Регламенту Суду. Про це йдеться у прес-релізі Секретаріату Суду (українською мовою, англійською мовою), оприлюдненому на його сайті 03 лютого 2014 року.

Ігор Сіренко, є громадянином України, який з 29 листопада 2013 року бере участь у триваючих протестах у центрі Києва. Він стверджує, що його було побито працівниками спеціальних підрозділів міліції під час силового розгону протестуючих та піддано незаконному затриманню 30 листопада 2013 року. З огляду на це, Він скаржиться на порушення статті 3 (заборона нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження), статті 5 (право на свободу та особисту недоторканість), статті 11 (свобода зібрань та об’єднання) та статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції.

Крім того, Сіренко також скаржиться на те, що заходи, до яких вдаються органи влади в Україні по відношенню до демонстрацій, порушують також права, гарантовані статтею 8 (право на повагу до приватного життя), та статтею 1 Протоколу № 1 до Конвенції (захист права власності).

Заяву було подано до Європейського суду з прав людини 28 лютого 2014 року.

Уряду України запропоновано надати зауваження стосовно прийнятності та суті справи до 28 лютого 2014 року.

Back to top