Парламентська Асамблея Ради Європи обрала нового суддю від Румунії

 

З 1 жовтня 1998 року посаду судді Європейського суду з прав людини від Румунії обіймав Корнелій Бірсан (Corneliu Bîrsan). Вчора на сайті Суду з’явилося оголошення про обрання нового судді – Юлії Антонелли Моток (Iulia Antoanella Motoc).

Юлія Антонелла Моток народилася 20 квітня 1967 року.

Пані Моток є професором Міжнародного права в Університеті Бухаресту, де вона також викладає курси з Прав людини та Європейського права. Крім того, вона є директором Європейської програми для магістрів в області прав людини (Венеція).

Новий суддя володіє окрім румунської мови французькою, англійською, іспанською, російською, італійською та німецькою.

Пані Моток є членом Комітету Організації Об’єднаних Націй з Прав людини. Член та заступник члена Підкомісії ООН з заохочення і захисту прав людини (1997 − 2007 роки). Спеціальний доповідач Комісії з прав людини ООН з питання обстановки в області прав людини в Демократичній Республіці Конго (2001 − 2004 роки)

У період з 1990 по 1996 роки пані Моток була суддею Бухарестського суду, а починаючи з 2010 року вона займала посаду судді Конституційного суду Румунії.

Доктор філософії (етика), доктор юридичних наук (міжнародне публічне право) - пані Моток вже була суддею ad hoc Європейського суду з прав людини. 

Back to top